בנט התעורר: "אפעל להשבת רפורמת הגיור"

אחרי שתיקה רועמת מצידו אודות הקמת בתי הדין האלטרנטיביים לגיור, שר החינוך נפתלי בנט מאיים בנשק יום הדין: "אפעל להחזרת רפורמת הגיור". על בתי הדין: "שמח על ההתעוררות"

בנט התעורר: "אפעל להשבת רפורמת הגיור"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

יו"ר מפלגת 'הבית היהודי', שר החינוך נפתלי בנט, שכיהן בכנסת הקודמת כשר הדתות, התייחס היום (חמישי) להקמת בתי הדין העצמאיים לגיור על ידי מספר רבנים מהציונות הדתית ואמר כי הוא מתנגד להקמת מערך אלטרנטיבי אך שמח על ההתעוררות.

בריאיון לאתר 'הארץ' אמר בנט כי הרבנים שהקימו את רשת בתי הדין לגיור, 'גיור כהלכה' "לוקחים אחריות על עם ישראל והחליטו לא לעצום עיניים".

על אף שהוא שמח במהלך הוסיף בנט כי הוא חותר "להגיע למצב ששומרים על מוסדות המדינה".

"מה שקרה באירוע האחרון – נקרע החבל, ובמובן הזה אני שמח על ההתעוררות", אמר, "אבל מה שיצטרך לקרות בסוף, ואני אנסה לעשות את זה בחודשים הקרובים, זה להוביל לאיזושהי פשרה או מתווה שיחזיר את השליטה לרבנות הראשית אבל תוך ביזור כוחה. זאת אומרת, לאפשר את ההרכבים שעורכים את הגיורים כרגע ולמעשה לחזור להחלטת הממשלה הקודמת. אחרת, עובדתית, יקומו עוד ועוד דברים פרטיזנים ואנחנו מחריבים את המדינה היהודית. לא חזרנו להיות מדינה יהודית בארץ ישראל בשביל שיהיו לנו פה שטייטלים של קהילות שונות".

יו"ר 'הבית היהודי' מתייחס לאמירתו של הרב חיים דרוקמן לפיה הקמת בית הדין האלטרנטיבי היא 'הרס חיי התורה' וזאת על אף היחס המשפיל שנהגה בו בזמן כשעמד בראש מערך הגיור.

"הרב דרוקמן בעיני הוא איש עצום ורב עצום ויש לי את כל ההערכה כלפיו. אחרי כל מה שאותם אנשים שעומדים מאחורי הרבנות הראשית היום עשו לרב דרוקמן, לגיורים של הרב דרוקמן, חוסר הכבוד כלפי הרב דרוקמן – ייתכן שהוא מוחל על כבודו, אני לא מוחל על כבודו, ובעיקר על העניין עצמו של הגיורים".

"הוא באמת יותר אופטימי שהדברים ברבנות יירפאו מעצמם. אני פחות אופטימי. מצד אחד אני נגד הקמת מוסדות חלופיים, אבל מצד שני אני יודע שהליקויים לא היו נרפאים מעצמם, אין סיכוי! אני בעיקר רואה את כל המהלך הזה כמנוף, כדי ללחוץ על המערכת שתתקן את עצמה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

17 תגובות
הצג את כל התגובות