הצתת הכנסייה: נעצרו 18 מטיילים מהשומרון

18 מטיילים מעוכבים בצפון לאחר הצתת הכנסיה. המשטרה פתחה שולחנות ומבצעת חקירות של המטיילים במתחם קבר חבקוק הנביא. עו"ד קידר מחוננו: "מחזה לא יאומן"

הצתת הכנסייה: נעצרו 18 מטיילים מהשומרון
  הכנסייה השרופה בטבחה (בסאם עווידאת/פלאש90)

כוחות משטרה עיכבו הבוקר קבוצת מטיילים באזור הצפון, זאת מספר שעות לאחר הצתת הכנסייה באזור טבריה

מדובר בכ-17 נערים ומדריך עם בנו הקטן, תושבי השומרון אשר מטיילים באזור. בשעה שהתפללו תפילת שחרית בקבר חבקוק הנביא הגיעו למקום מספר ניידות משטרה שהודיעו להם כי הם מעוכבים. בהמשך הגיעו למקום כוחות גדולים מימ"ר ש"י, שוטרי יס"מ ואנשי שב"כ אשר מעכבים את קבוצת המטיילים למעלה משלוש שעות בשטח.

הנערים פנו לארגון חוננו ונציג ארגון חוננו הוזעק למקום וגילה כי השוטרים פתחו במקום שולחנות והחלו לחקור את הנערים, אשר מכחישים כל קשר לאירוע הצתת הכנסייה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שיגר מכתב בהול למפקד היחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י ובו מחה על העיכוב והתנהלות המשטרה: "אי אפשר להשתחרר מהרושם שמעצרם של מרשיי נעשה אך ורק לאור חזותם. ברור לחלוטין כי המעצר נעשה אך ורק כדי להראות כאילו נעשים מאמצים לפענוח הפרשה, כאשר ברור לחלוטין שכיוון זה כלל אינו רלבנטי", כתב קידר.

"המחזה הלא יאומן לפיו נחקרים קטינים בשטח בליווי פגיעה אנושה בזכויותיהם המשפטיות הינו דבר פסול שיש בכל מצב להימנע ממנו. אבקשכם לפעול לשחרורם של כלל הצעירים לאלתר שאם לא כן תיאלצו לשאת באחריות עקב ההתנהלות הבלתי חוקית המתנהלת בשעות אלה בצפון".

עו"ד איתמר בן גביר המייצג מספר נערים שעוכבו יחד עם בני כיתתם בקבר חבקוק אומר כי מדובר בהתנכלות משטרתית ורדיפה על רקע העובדה שלצעירים כיפות  ופאות.אין קצה של חשד סביר נגדם והגיע הזמן שמשטרת ישראל תפסיק לחפש מתחת לפנס".

מוקדם יותר היום פרצה שריפה בכנסיית 'הלחם והדגים' הנמצאת בסמוך לכפר נחום שבצפון הכינרת, ועל קיר הכניסה רוססה הכתובת "והאלים כרות יכרתון". חמישה צוותי כיבוי שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על האש, אך נזק כבד נגרם לחדר האירוח ולמחסן של הכנסייה. כתוצאה מהשריפה שני בני אדם נפגעו באורח קל משאיפת עשן. כמו כן, חדר התפילה ניזוק קלות מעשן.

מהמשטרה נמסר לסרוגים: "חקירת אירוע הצתת הכנסיה סמוך לכפר מנחם עברה ליחידה המרכזית במחוז ש"י במפל"ג לפשיעה לאומנית. חוקרים ובלשי היחידה נמצאים משעות הבוקר המוקדמות במקום האירוע. באזור סמוך לכנסיה עוכבו 16 קטינים לצורך חקירה ובדיקת מעורבות באירוע לפנות בוקר."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
רפובליקת בננות...די מקומם בלשון המעטה לעצור
אנשים- ילדים על פי מראה וכתובת | 18-06-2015 16:14
מפחיד לראות כיצד משטרת ישראל מתנהלת.