הרב בזק: "גדולי רבותינו קבעו שהנצרות בימינו אינה עבודה זרה"

הרב אמנון בזק מזועזע ממקרה שריפת הכנסייה בצפון ומבהיר כי מדובר במעשה המנוגד להלכה: "אין שום פוסק שיתיר לעשות מעשה כזה, וממילא מי שעשה אותו פגע לא רק בכנסיה, אלא גם בתורת ישראל"

"רבותינו קבעו שהנצרות בימינו אינה עבודה זרה"
  (יח"צ)

הרב אמנו בזק, מרבני הר עציון, מתייחס הבוקר (חמישי) לדיווח אודות שריפת כנסיית 'הלחם והדגים' הסמוכה לכינרת בצפון.

"הדבר החמור במה שנראה כניסיון הצתה של הכנסיה ליד הכינרת הוא דווקא הגרפיטי שצורף למעשה: "והאלילים כרות ייכרתון", המעניק כביכול גושפנקה דתית למעשה זה", קובע הרב בזק.

לדבריו: "אין ספק שאם אכן מדובר בהצתה זהו מעשה של שוליים קיצוניים, אך עדיין יש צורך לחדד כמה מסרים ברורים. בראש ובראשונה, אין שום פוסק שיתיר לעשות מעשה כזה, וממילא מי שעשה אותו פגע לא רק בכנסיה, אלא גם בתורת ישראל. משמעותו הבסיסית של הגורם ההלכתי "דרכי שלום" היא שמי שמראהו של בית כנסת שרוף בשואה או בזמן אחר מזעזע אותו, לא יכול בשום פנים ואופן להשלים עם כנסיה שרופה בארץ ישראל".

הרב בזק מתייחס גם לסוגייה כיצד יש להתייחס לנצרות בימינו ואומר כי "גדולי רבותינו, ובהם הראי"ה קוק והרב הרצוג, הכריעו כדעת המאירי שלנוצרים בימינו אין גדר של עובדי עבודה זרה"

"והערה קטנה בשולי הדברים: אנו כועסים ובצדק כאשר אדם נדקר או נדרס במכוון והתקשורת מדברת על "נבדק חשד למניע לאומני". באותה מידה אנחנו צריכים להיות ישרים עם עצמנו, ולא להגדיר אירוע הנראה בבירור כהצתה מכוונת ממניעים דתיים (כביכול!) כ"דליקה פרצה בכנסייה", כך הרב בזק.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

21 תגובות
הצג את כל התגובות