'נאמני תורה ועבודה': "דרעי מוביל מהלך בניגוד לעמדת גדולי התורה"

גורמים בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' תוקפים את כוונתו של אריה דרעי להעביר את בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים למשרד הפנים. "חבל שבתמורה לרווחים פוליטיים מנסה אריה דרעי לפגוע באנשים השקופים"

"דרעי מוביל מהלך בניגוד לעמדת גדולי התורה"
  (Hadas Parush/Flash90)

על רקע הדיווחים האחרונים לפיהם יו"ר מפלגת ש"ס, חבר הכנסת אריה דרעי, מתכנן להעביר את בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים למשרד הדתות, גורמים בצנועת 'נאמני תורה ועבודה' מזהירים ממהלך שכזה ואף מאשימים את דרעי בפגיעה "בשקופים ובשקופות", כהגדרתם, בשביל רווח פוליטי.

עוד מבהירים הגורמים בתנועה כי העברת בתי הדין למשרד הדתות תפגע עוד יותר בתפקודם ובכלל אזרחי המדינה הנזקקים לשירותיהם, ובעיקר במסורבות גט ובעגונות.

בתנועה מבקשים להזכיר את העובדה כי "העברת בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים זכתה לתמיכתו של הרב יוסף שלום אלישיב ז"ל, וייבדלו לחיים נשיא בית הדין הרבני הרב בקשי-דורון, ומי שהיה מנכ"ל בתי הדין סגן השר הרב אלי בן דהאן".

הגורמים בתנועה ממשיכים וטוענים כי "חבל שבתמורה לרווחים פוליטיים מנסה אריה דרעי לפגוע באנשים השקופים ובעיקר בנשים השקופות הנזקקות לעזרת בתי הדין הרבניים. בכך גם מוביל מהלך המנוגד לעמדתם של גדולי התורה בדור הקודם ובדורנו אנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מה הקשר בין הכותרת לתוכן הידיעה?
האחד | 16-04-2015 17:16
לנאמני התורה והעבודה פתרונות....... ארגון מחרחר ריב זה מטיף לחרדים על נאמנות לתורה, ועל זה נאמר: חוצפה יסגא.
2
ישר כוח .שקיפות זה "והייתם נקיים מה' ומישראל "
שקוף | 16-04-2015 17:23
יישר כוח על הערנות ועל הפעילות לקידוש שם שמיים ברבים. צריך לזכור ולהזכיר ששקיפות זה למעשה קיום הצווי "והייתם נקיים מה' ומישראל".
3
אומרים בשם המקובל האלוקי חכם הישיש רבי ששון טבאשי שליט"
| 16-04-2015 22:15
אומרים בשם המקובל האלוקי חכם הישיש רבי ששון טבאשי שליט"א, צדיק נסתר ומופלא יליד איראן שגר בירושלים בשכונת כרם, והוא תלמיד חכם זקן בן -106- וכבר כמה פעמים שחזה באופן מדויק את מלחמת לבנון, והמפרץ, ונפילת מגדלי התאומים, אמר שלשום שגילו לו מן השמים, ששבוע אחרי שבועות תפרוץ מלחמה ענקית במזרח התיכון, ויהיה מצב קשה מאוד עד סוכות, ואח"כ יבוא משיח..
4
בקשה מבנות ונשי הצדקניות: נא תכבדי את עצמך
| 17-04-2015 12:21
בקשה מבנות ונשי הצדקניות: נא תכבדי את עצמך - וגם הסביבה תכבד אותך יותר!!! איך אני יודעת שהצניעות צריך שיפור? בגלל כשאני הולכת ורואה את כל הפאות המסולסלות, ואת הבגדים הצמודים ביותר, והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! כן אני יכולה להעיד שאני רואה “כל” חלקי הגוף בולטת, מרוב נשי החרדים! אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות שלך! איפה רבונו של עולם? איפה הלב שלנו? איפה ההרגש שלנו? איפה היראת שמים שלנו? איפה שרה באוהל? איפה הצניעות של אשה יראת ד’? זה מזעזע! תגידי לי, איך השם יתברך יכול לראות ולסבול את זה ועוד מי דורש מהנשים להתלבש בפריצות?מי דורש? הנשים תמימות, שטוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי” ועל זה ד’ מאוד כועס עכשיו, זה הבושה הכי גדולה לחרדים שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב בנשים פרוצות, ורוצה שאשתו תתלבש יפה (שהיא התלבש כ-ז-ו-נ-ה כחלק מנשי חרדים, עם חצאיות מיני חולצות צמודות...) שמושכת העין של בחורי חמד ואברכים, בושה!!! אלף אלפי פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה.חז"ל אומרים שאלמלא נתנה תורה היינו לומדים צניעות מחתול, תראו איך הם בקושי נראים עושים צרכים, לעומת הכלב ההופכי לו, והם מכסים במדויק. נראה שד' נותן לנו כלי להשפיע, רק ננצל. אנא ד’ בזכות התשובה של הנשים צדקניות, שמהיום ילבשו רק מטפחת, אמור לכל צרותינו די.אנחנו בדור האחרון שלפני הגאולה- דור בו תנאים לא רצו להיות. ועכשיו המלחמה האחרונה היא המלחמה על קדושת ישראל. היצר הרע משתולל עכשיו, בהבינו שעוד רגע קרב סופו, והוא יודע "אלוקים של ישראל שונא זימה הוא" אז הוא מנסה להגיע לכל סוגי הציבור בישראל וגם לצערנו אצל החרדים..על כן בנות ישראל קדושות עלינו להתחזק ולהיות בעוז ותעצומות נפש בכדי לקיים והדר בלבושנו ואז יקוים בנו הפסוק ותשחק ליום אחרון. כי בזכות נשים צדקניות יבוא גואל! ובל נטעה יש לנו אחריות גדולה מאוד על שלום עם ישראל וכן זה מתבטא במלבושינו אנחנו לא לבד בעולם. על כל איבר ואיבר שברא ד' באישה ביקש ואמר "בתי היי צנועה" וגם לחרדיות יש מה לשפר, החצאית הקצרה כדאי שתחזור להיות ארוכה, הפאה המתנופפת כדאי שתהיה מתפחת. ובכלל אנחנו חיילים של המלך הבנים שלו ואנו לא חסים על כבוד השכינה הקדושה? בואו נתחזק ונביא יחד את הגואל!!!אפילו מלכת אנגליה שאינה יהדי, שומרת על צניעות כמו חרדית לשעבר, ויודעת שכבודה של בת מלך פנימה כל שכן כשמדובר במלך העולם ולא בבשר ודם.המקובל האלוקי הישיש רבי ששון טבאשי שליט"א, צדיק נסתר ומופלא יליד איראן שגר בירושלים בשכונת כרם, והוא תלמיד חכם זקן בן -106-וכבר כמה פעמים שחזה באופן מדויק את מלחמת לבנון והמפרץ ונפילת מגדלי התאומים אמר שלשום שגילו לו מן השמים ששבוע אחרי שבועות תפרוץ מלחמה ענקית במזרח התיכון ויהיה מצב קשה מאוד עד סוכות ואח"כ יבוא משיח.
5
אתר סרוגים יודע מהי דעת תורה חח
jhho | 17-04-2015 14:20
6
כפיות טובה גם נגד השי״ת
פרקי אבות | 20-04-2015 13:55
פעולה ראשונה בפוליטיקה התערב והיטה הקצאה שהיתה אמורה להנציח שני מאורות עולם שכל ישראל מתפאר בזכותם, מה יהיה אחריתו בשמים?
7
מה כבר יכול לצאת משרלטן כזה
שטאט | 20-04-2015 18:55
מה חשבו גדולי התורה, לאן השקרן והגנב הזה יוביל אותם....
8
אם "נאמני תורה ועבודה" תוקפים אז יישר כח גדול לדרעי
מה שרע להם טוב לעם ישראל | 21-04-2015 12:17
הם מעדיפים שבתי הדין הרבניים יהיו בידיים של רפורמים ואנטי דתיים במשרד המשפטים מאשר בידיים של שומרי תורה ומצוות.