נתניהו: "לא פינינו ולא נפנה. הבית היהודי תהיה בממשלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס בנאומו בעצרת הימין לעשייה של מפלגתו בשנים האחרונות והבטיח כי הבית היהודי תהיה שותף בכיר בממשלתו. "מבחינת השמאל אם לא פינית לא עשית"

"לא פינינו ולא נפנה. הבית היהודי תהיה בממשלה"
  (המטה המאוחד למען ארץ ישראל)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (ראשון) בעצרת הענק של הימין שמתקיימת ברגעים אלה בכיכר רבין בת"א בהשתתפות עשרות אלפי תומכי המחנה הלאומי.

בעצרת, שאורגנה על ידי עשרות גופי ימין ועשרות עיריות ומועצות מקומיות, משתתפים כל ראשי מפלגות הימין.

נתניהו: "אני מלא הערכה לכל אחד ואחת מכם שהגעתם לכאן מכל רחבי הארץ – מהגליל והנגב, מיהודה ושומרון, מערי החוף ומיישובי השפלה, מהגולן וירושלים בירתנו המאוחדת שלעולם לא תחולק עוד".

עוד הוסיף נתניהו: "ציפי לבני תקפה את ההחלטה שלנו לבנות בירושלים. אני שואל אם יהודים לא יכולים לבנות בירושלים איפה הם יכולים לבנות? בוז'י אמר במזרח ירושלים תקום המדינה הפלסטינית, הם מנסים להסתיר אבל זו הדרך שלהם. אנחנו שומרים על ירושלים אנחנו לא נסוגים. קיימת סכנה אמיתית לשלטון שמאל. קיים פער וחובה לסגור את הפער הזה".

ראש הממשלה שב והבטיח כי "הבית היהודי יהיה שותף בכיר בממשלה שלנו. יש תעמולת כזבים אדירה נגדנו אבל אנחנו נשמור על ביטחון אזרחי ישראל. כאשר הייתה טלטלה אדירה בעולם כלכלת ישראל צמחה אבל מבחינת השמאל אם לא פינית לא עשית. חינוך חינם מגיל שלוש, טיפול שיניים לילדים, רכבות, גשרים ודירות לפיתוח בפריפריה – אבל הם לא פינית לא עשית".

נתניהו הוסיף כי "מורידים את צה"ל דרומה, מפריחים את הנגב, בולמים את ההסתננות באמצעות גדר. הנה האמת, לא פינינו וגם לא נפנה וגם עשינו. יש טענות צודקות לגבי יחס ליוקר המחיה, אבל אנחנו נטפל בהן. אני קורא לכחלון להצטרף אלינו, יחד נעבוד כדי להוריד את יוקר המחיה כמו שעשינו בסלולר ונבנה את הארץ. שואלים אותי כל הזמן איך אתה עומד מול מסע ההכפשות חסר התקדים? אני עומד בזה חדור אמונה פנימית עמוקה. אבי היה היסטוריון, תלמידו של הרצל וז'בוטינסקי ועכשיו עלינו לשמור את ארצנו מכל משמר – זה מה שנותן לי את הכוח. כל אחד מכם חייל במערכה הזו. להם יש v-15, לנו יש צו שמונה. להם יש v-15, לנו יש את העם. יש לי אמונה גדולה בכוחו של עם ישראל, ומתוך האמונה הזו נלך מבית לבית, מרחוב לרחוב, נכונן ממשלה יהודית יציבה".

דניאלה וייס, ממארגני העצרת, אמרה בתחילתה: "אנחנו ניצבים כאן כ – 100,000 איש אל מול המון אנשים שהצביעו ברגליים לטובת חוסנה ועוצמתה של מדינת ישראל. ארץ ישראל אחרי עשרות שנים היא מדינה חזקה שמביאה לידי ביטוי את עוצמתה וחוסנה בכל ההיבטים – בחקלאות, ביחסים בינלאומיים, בכלכלה. לא עוד מדינה קטנה בגבולות אושוויץ אלא מדינה חזקה. אני רוצה לפנות לציבור שנמצא פה בכיכר וברחובות הסמוכים –נמצאים כאן בוחרים בהיקף של 4-5 מנדטים. אני מאמינה ויודעת שהציבור שנמצא כאן מתכוון למלא את חובתו הדמוקרטית ולחזק את המחנה הלאומי בבחירות. ושכל אחד מהמשתתפים פה ישכנע אדם נוסף למלא את חובתו הלאומית, להגיע לקלפי ולהצביע. כולנו באנו לפה לא על מנת לקבל, לקבל, לקבל – אלא כדי לתת, לתת, לתת להמשך חוזקה וחוסנה של מדינת ישראל".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות