איילת שקד: "מי שרוצה שסתיו שפיר תהיה שרה שיצביע לליכוד"

יו"ר סיעת הבית היהודי, חברת הכנסת איילת שקד, מודאגת ממעבר הקולות מהבית היהודי לליכוד. "מצביעים מובהקים שלנו אומרים שהם שוקלים להצביע לליכוד בגלל התרחיש שראש הממשלה בנימין נתניהו מדבר עליו"

מי שרוצה שסתיו שפיר תהיה שרה שיצביע לליכוד
  פלאש 90

יו"ר סיעת 'הבית היהודי', חברת הכנסת איילת שקד, הבהירה היום (ראשון) כי אמנם יש מומנטום טוב לגוש הימין אך היא מודאגת מזליגת קולות מהבית היהודי לליכוד.

בריאיון לאתר וואלה! אמרה שקד: "אנחנו עובדים במלוא המרץ, יש מומנטום טוב לימין, אבל יש גם סחף מהבית היהודי לליכוד. זה סחף מסוכן שיכול להוביל לממשלת אחדות".

שקד אף הסבירה את מעבר הקולות ממפלגת הציונות הדתית למפלגת השלטון: "מצביעים מובהקים שלנו אומרים שהם שוקלים להצביע לליכוד בגלל התרחיש שראש הממשלה בנימין נתניהו מדבר עליו, שלפיו הרכבת הממשלה תוטל על הרצוג אם יהיו לו יותר מנדטים, למרות שבשום תרחיש להרצוג אין קואליציה".

שקד אף התייחסה לקמפיין הליכוד הקורא למצביעי הבית היהודי להצביע לליכוד: "הקמפיין הזה מאוד אפקטיבי, ולצערי הוא מעביר מנדטים מאתנו לליכוד. זה יכול להוביל ממשלת שמאל. למצביעי הבית היהודי אני אומרת: מי שרוצה שסתיו שפיר תהיה שרה שיצביע לליכוד, כי זה יוביל לממשלת אחדות, ומי שרוצה שאנחנו נהיה שרים שיצביע לבית היהודי".

על החשש שנתניהו יפנה קודם למחנה הציוני למרות הבטחתו לפנות לבנט, אמרה שקד: "ב-2009 הוא הבטיח לאורי אריאל ויעקב כץ (כצל'ה) שהם יהיו בממשלתו. הם המליצו עליו לנשיא, ואחר כך הוא שאיר אותם בחוץ והכניס את אהוד ברק. אין צורך להיכנס לבהלה. הליכוד צמצם את הפער, הגוש הוא זה שקובע ולא המפלגה. אני קוראת למצביעי הבית היהודי לתמוך בנו ולהביא לממשלה לאומית, ימנית וחזקה".

"הפער מזמן לא עומד על ארבעה מנדטים", התייחסה שקד לדבריו של נתניהו לפיהם גודל המפלגה הוא זה שיקבע. "החשש אינו מוצדק כי להרצוג אין שום יכולת להרכיב קואליציה. נתניהו יודע שהחרדים לא ישבו עם יאיר לפיד, ולכן אין לו בסיס לקואליציה. אם הוא חושב כך, שיפנה למצביעי משה כחלון ויחזיר אותם הביתה. הרשימה שלו הם אנשי שמאל, אבל המצביעים שלו הם ימניים".

להגיב על משתמש אנונימי (לא מזוהה) לבטל

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות