הרב אלי בן דהן ל'סרוגים': "הבית היהודי מותקף על לא עוול בכפו"

רגע לפני פתיחת הקלפיות, בריאיון ל'סרוגים' מתייחס סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, לעלייה בסקרים, למתקפות על הבית היהודי ולחשש שנתניהו יפנה למחנה הציוני לפני בנט.

"הבית היהודי מותקף על לא עוול בכפו" / ריאיון
  הרב בן דהן ובנט (פלאש 90)

רגע לפני פתיחת הקלפיות, בריאיון ל'סרוגים' מתייחס סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, לעלייה בסקרים, למתקפות על הבית היהודי ולחשש שנתניהו יפנה למחנה הציוני לפני בנט.

אתה מרוצה ממשה שאתה רואה בסקרים? בתחילת הקמפיין ציפיתם להרבה יותר.

"נכון. אבל אפשר לראות שאנחנו כבר יציבים בין 12 -13 מנדטים שזה מבחינתנו בסדר, ברוך ה'. נכון שהיינו מעדיפים לקבל יותר. אני אגיד לך שאני מקווה שמה שאני מרגיש בימים האחרונים יורגש עוד יותר. אנחנו מרגישים שיש חזרה ותזוזה לטובת הבית היהודי. ואני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי בתוצאות הבחירות".

ממה נובעת החזרה הזאת, לדעתך?

"הרבנים נכנסו יותר לתמונה. ההסתה הפרועה שהייתה נגד הבית היהודי לא עשתה טוב. אנשים הבינו שיש פה גופים שנלחמים בבית היהודי לא תמיד באמירת האמת המלאה ולא תמיד ביושר. אנחנו מרגישים שהציבור מבין שהבית היהודי נרדף ולכן הוא חוזר אליו. הבית היהודי פשוט נרדף על לא עוול בכפיו".

אתה בטוח? לא הזמנתם את המתקפות האלה עליכם?

"לצערינו יש מין אווירה שאם אתה לא בדיוק כמוני אז אני כבר חייב לפעול נגדך. והפלא הוא שדווקא אותם אנשים שחושבים שהבית היהודי לא בדיוק ענה על ציפיותיהם נמצאים היום במפלגה שיש לה ראש אחד בלבד והגיוס לצבא היא לא לכתחילה, האמירה של תפילה לשלום המדינה לא נאמרת אצלו בישיבה, ביום העצמאות הם אומרים תחנון במקום הלל. רק מהבית היהודי צריך לדקדק כחוט השערה".

תאמר לי, לטובת מי הבית היהודי איבדה את המנדטים שלה, ליחד, לבית היהודי?

"תראה, ליחד יש את שני המנדטים הקבועים של מרזל. בכל מערכות הבחירות האחרונות תמיד הם קיבלו שני מנדטים. אני לא יודע לכמה הם ציפו אבל אני מרגיש שהציבור הדתי לאומי מתחיל להבין שאנחנו מפלגת הציונות הדתית".

למה אתם מזהירים מעל כל במה שאם לא יהיה בית יהודי חזק נתניהו יפנה להרצוג וללבני? נתניהו הצהיר שאתם הראשונים שהוא יפני אליהם, יכול להיות שאתם לא מאמינים לו?

"אני לא רוצה להגיד שאני לא מאמין לראש הממשלה. אנחנו מציגים לציבור את הדברים כפי שהם היו בשתי מערכות הבחירות האחרונות. ב  – 2009 נתניהו פנה לברק ונתן לו את תיק הביטחון וב – 2013 הוא פנה לציפי לבני ונתן לה את תיק המשפטים. אנחנו באמת חושבים שהיינו בממשלה האחרונה השותפים הכי נאמנים לנתניהו. לפיד תקף את נתניהו, ליברמן לא טמן ידו בצלחת, ובנט היה היחיד שתמך בנתניהו לאורך כל הדרך. בנט היה היחיד שנסע עם נתניהו לוושינגטון כדי לחזק אותו. אנחנו כן חוששים ודואגים שיהיה בית יהודי חזק מימינו של נתניהו ויעזור לו לעמוד בלחצים מול ארה"ב והעולם".

 

 

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות